اخبار سایتFedEx برای کمک به فرود اضطراری خلبان‌ها از عینک هوشمند استفاده می‌کند

 • 1397/01/27
  FedEx برای کمک به فرود اضطراری خلبان‌ها از عینک هوشمند استفاده می‌کند

  FedEx برای کمک به فرود اضطراری خلبان‌ها از عینک هوشمند استفاده می‌کند

  به‌‌زودی سیستمی در اختیار خطوط هوایی قرار خواهد گرفت که خلبانان را از خطر مرگ و سقوط ناشی از  تجمع دود در داخل کابین نجات می‌دهد.


  دود و آلودگی ناشی از آن نه‌تنها تهدیدی برای زندگی ما محسوب می‌شود، بلکه خطرات جدی برای ناوگان هوایی در پی دارد. همان‌طور که FAA یادآور می‌شود، به‌طور معمول روزانه یک فرود اضطراری در رابطه با آلودگی ناشی از دود به وقوع می‌پیوندد.


  اما یک خلبان با وجود کابینی که پر از دود است و حتی قادر به مشاهده دستگاه‌های پیش روی خود نیست، چگونه می‌تواند یک فرود موفقیت‌آمیز را تجربه کند؟ FedEx و گروه طراحی Osterhout یک راهکار دارند.


  آن‌ها از دستگاهی به نام SAVED رونمایی کرده‌‎اند؛ این دستگاه ترکیبی از عینک هوشمند و ماسک اکسیژن است که اطلاعات را از HUD ناوگان هوایی و دوربین‌های خارجی می‌گیرد و فرود اضطراری را ممکن می‌سازد. با به‌کارگیری این سیستم، خلبانان دیگر مجبور نیستند برای جلوگیری از بروز فاجعه، خطر مرگ یا پرواز بدون دید را تجربه کنند.


  گروه Osterhout ادعا دارد که این سیستم کوچک و سبک است و همچنین نصب آسانی دارد. معمولا عینک‌های هوشمند بزرگ هستند؛ اما از آنجایی که این نوع عینک درون یک ماسک اکسیژن تعبیه شده، نسبتا جمع و جورتر است.


  جای هیچ‌گونه تعجبی نیست که FedEx اولین مشتری این دستگاه است. این شرکت از سیستم SAVED در هر دو مجموعه آموزشی و پروازهای واقعی خود استفاده می‌کند. هنوز اشاره‌ای به دیگر مشتریان این سیستم نشده است. با این حال، از آن جایی که این دستگاه می‌تواند جان انسان‌ها را نجات بدهد و از سقوط هواپیماها جلوگیری کند، دیگر خطوط هوایی نیز در آینده‌ای نزدیک  گجت‌های پوشیدنی این‌چنینی را به کار خواهند گرفت.
اینترنت ماهواره ای چیست

اینترنت ماهواره ای چیست ؟ اینترنت ماهواره ی به عنوان یکی از روش های روش های دسترسی می باشد که می توان به وسیله آن به شبکه ی اینترنت متصل گردید که به واسطه ارتباطات ماهواره ی اینکار صورت می گیرد. برای مواردی از این اینترنت استفاده می شود که نمی توان برای اتصال از اینترنت معمولی یا زمینی استفاده کرد یا اینکه کیفیت آن بسیار کم است. حتما مقاله اینترنت پرسرعت را هم بخوانید.


شما می توانید به وسیله اینترنت ماهواره ی ،دریافت و ارسال داده ها را در سرعت های بسیار بالا تجربه کنید. این نوع اینترنت ، دارای انواع مختلفی بوده که در ادامه به آنها اشاره شده است. اگر شما هم خبر ارائه اینترنت رایگان امریکا را شنیده اید حتما خبر :صدور مجوز ارائه اینترنت رایگان به مردم ایران از سوی امریکا نهایی شد را بخوانید.


انواع روش های راه اندازی اینترنت ماهواره ای

همانطور که در قسمت فوق اشاره کره ایم برای راه اندازی راهکارها و انواع مختلفی وجود داشته است که هر کدام از آن خصوصیت ها و ویژگی های منحصر به فرد خو را داشته اند اما اگر بخواهیم بصورت کلی آن ها را تقسیم بندی کنیم می توان گفت که شامل دو نوع آفلاین و آنلاین هستند.


نوع آنلاین به دو قسمت ۱طرفه و ۲ طرفه تقسیم بندی می گردد.


اینترنت آفلاین را با یاد اینترنت ماهواره رایگان نیز می شناسند و در واقع نوعی روش دسترسی به اینترنت بوده که نیازی نیست اکانت یا پرداخت پول برای دریافت خدمات اینترنت صورت بگیرد و یک نوع اینترنت رایگان را برای کاربران ارائه میدهد.


البته به علت ماهیت این نوع اینترنت، این امکان وجود ندارد که یک نام مشخص اینترنت را برای آنها در نظر گرفت چرا که کاربران در این گونه اینترنت مجبور هستند تنها دریافت اطلاعاتی را انجام بدهند که به واسطه دیگر کاربران اینترنت ماهواره ی آنلاین ، دانلود گردیده است.


اینترنت ماهواره ای چیست ؟ اینترنت ماهواره ی آنلاین یک طرفه ،تنها به شکل ریسیو یا دریافت است که برای ارسال یا سند کردن ، به یک ADSL یا خط اتصال دایل آپ نیاز بوده است.