اخبار سایتشکست انسان از هوش مصنوعی گوگل

 • 1396/08/17
  شکست انسان از هوش مصنوعی گوگل

  شکست انسان از هوش مصنوعی گوگل

   بخش هوش مصنوعی شرکت گوگل (DeepMind) از نرم‌افزاری رونمایی کرده که قادر به آموزش به خود بوده و آن را AlphaGo Zero نامگذاری کرده است. این سیستم پیشرفته توانسته دانش هزاران ساله‌ بشری را تنها در چند روز به دست آورد. شرکت گوگل می‌گوید این برنامه قدرتمندترین برنامه‌ای است که تا به حال تولید کرده، زیرا به دانش بشری محدود نیست.
  تصویر شکست انسان از هوش مصنوعی گوگل

  آلفاگو، نخستین برنامه‌ای است که توانسته قهرمان جهانی بازی گو (Go) ـ بازی باستانی چینی‌ها که تا حدی مشابه بازی دوز است ـ را مغلوب کند. برخلاف نسخه‌های پیشین این برنامه، نسخه‌ صفر (Zero) تنها قوانین پایه‌ای بازی را در اختیار داشته است؛ بنابراین، خودش به تنهایی باید روش بازی را یاد می‌گرفت. این در حالی است که سایر برنامه‌ها از طریق هزاران بازی انجام شده توسط انسان‌ها روش بازی و حرکت‌ها را فرا می‌گیرند. این نسخه تنها پس از گذشت سه روز، نسخه‌ای از آلفاگو را که توانسته بود قهرمان جهانی 18 دوره از مسابقات گو را شکست دهد، با نتیجه‌ شگفت‌آور صد بر صفر مغلوب کرد. پس از گذشت 40 روز، با نسخه‌ آلفاگو ماهر (AlphaGo Master) که بهترین بازیکن جهان را شکست داده بود به رقابت پرداخت و با نتیجه‌ 89 بر 11 برنده شد.

  هزاران سال آدم‌ها بازی گو را انجام داده‌‎اند، در حالی که یک برنامه رایانه‌ای که ابتدا در حد یک بازیکن مبتدی بود، فقط در عرض چند روز و با انجام چند تمرین با خودش توانست روش‌های غیررایجی را به کار گیرد که ذهن انسان تا به حال به فکر آن نیفتاده بود و به این ترتیب به بهترین بازیکن جهان تا حال حاضر تبدیل شود.

  امروزه هوش مصنوعی در حوزه‌های مختلفی از جمله اجرای فرمان‌های صوتی، طبقه‌بندی تصویری، علم ژنومیکس و طراحی داروها پیشرفت کرده است. در بسیاری از این موارد، هوش مصنوعی مانند یک سیستم متخصص از انبوه اطلاعات و تجربیات انسانی برای فعالیت‌هایش استفاده می‌کند. در حالی که در بسیاری از موارد استفاده از دانش انسانی ممکن است بسیار پرهزینه، غیرقابل اطمینان یا حتی غیرقابل دسترس باشد. به همین علت در حال حاضر مطالعات بر عبور از این مرحله و دستیابی به الگوریتم‌هایی متمرکز شده است که بتواند مانند اَبَر انسان‌ها عمل کنند تا هوش مصنوعی بتواند در موقعیت‌های چالش‌زا بدون استفاده از اطلاعات ورودی انسانی، به صورت خودانگیخته عمل کند.

  آلفاگو صفر تا حد زیادی توانسته به این هدف نزدیک شود و طراحان آن امیدوارند با استفاده از روشی مشابه، ابزارهایی برای حل مشکلات واقعی جهان‌ تولید کنند. اگرچه دستیابی به این مرحله از فناوری تأثیر مثبت به‌سزایی در جامعه خواهد داشت، ولی چندان هم آسان نیست؛ آلفاگو براساس برخی قواعد پایه‌ای مشخص، در چارچوبی معین قادر به فعالیت است. این در حالی است که حل مسائل پیچیده‌ انتزاعی بسیار دشوارتر از انجام یک بازی خواهد بود و مثل برداشتن یک قدم خیلی بزرگ در فناوری هوش مصنوعی است، اما هر چقدر هم بزرگ، تنها یک قدم دیگر تا رسیدن به این رویا باقی است.
اینترنت ماهواره ای چیست

اینترنت ماهواره ای چیست ؟ اینترنت ماهواره ی به عنوان یکی از روش های روش های دسترسی می باشد که می توان به وسیله آن به شبکه ی اینترنت متصل گردید که به واسطه ارتباطات ماهواره ی اینکار صورت می گیرد. برای مواردی از این اینترنت استفاده می شود که نمی توان برای اتصال از اینترنت معمولی یا زمینی استفاده کرد یا اینکه کیفیت آن بسیار کم است. حتما مقاله اینترنت پرسرعت را هم بخوانید.


شما می توانید به وسیله اینترنت ماهواره ی ،دریافت و ارسال داده ها را در سرعت های بسیار بالا تجربه کنید. این نوع اینترنت ، دارای انواع مختلفی بوده که در ادامه به آنها اشاره شده است. اگر شما هم خبر ارائه اینترنت رایگان امریکا را شنیده اید حتما خبر :صدور مجوز ارائه اینترنت رایگان به مردم ایران از سوی امریکا نهایی شد را بخوانید.


انواع روش های راه اندازی اینترنت ماهواره ای

همانطور که در قسمت فوق اشاره کره ایم برای راه اندازی راهکارها و انواع مختلفی وجود داشته است که هر کدام از آن خصوصیت ها و ویژگی های منحصر به فرد خو را داشته اند اما اگر بخواهیم بصورت کلی آن ها را تقسیم بندی کنیم می توان گفت که شامل دو نوع آفلاین و آنلاین هستند.


نوع آنلاین به دو قسمت ۱طرفه و ۲ طرفه تقسیم بندی می گردد.


اینترنت آفلاین را با یاد اینترنت ماهواره رایگان نیز می شناسند و در واقع نوعی روش دسترسی به اینترنت بوده که نیازی نیست اکانت یا پرداخت پول برای دریافت خدمات اینترنت صورت بگیرد و یک نوع اینترنت رایگان را برای کاربران ارائه میدهد.


البته به علت ماهیت این نوع اینترنت، این امکان وجود ندارد که یک نام مشخص اینترنت را برای آنها در نظر گرفت چرا که کاربران در این گونه اینترنت مجبور هستند تنها دریافت اطلاعاتی را انجام بدهند که به واسطه دیگر کاربران اینترنت ماهواره ی آنلاین ، دانلود گردیده است.


اینترنت ماهواره ای چیست ؟ اینترنت ماهواره ی آنلاین یک طرفه ،تنها به شکل ریسیو یا دریافت است که برای ارسال یا سند کردن ، به یک ADSL یا خط اتصال دایل آپ نیاز بوده است.